Haberler

Ankara İli, Saraycık Mahallesi 4.Bölge 1.Etap 2.Kısım 817 Adet Konut 10 Adet Dükkan Projesi

Ankara ili, Saraycık Mahallesi 817 adet konut ve 10 adet dükkan inşaatları, altyapı ve çevre düzenleme işine ait bu projeye, Ekim 2020 döneminde start verilmiş olup, hızlı bir şekilde yapımına devam edilmektedir.

Zeytinburnu İlçesi kentsel dönüşüm 160 konut 49 dükkan Projesi

İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesi, Beştelsiz mahallesinde kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri kapsamında 160 adet konut ve 49 adet dükkan inşaatları, altyapı ve çevre düzenleme işine ait bu projeye, Nisan 2020 döneminde start verilmiş olup, hızlı bir şekilde yapımına devam edilmektedir.

Kartal İlçesi kentsel dönüşüm 105 konut 25 dükkan Projesi

Kartal Orhantepe Mahallesi Sema Sokak üzerinde bulunan 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı 2019 yılının Şubat ayında çökmüş, içinde bulunan 21 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın yaşandığı çevrede risk taşıyan binaların ise tahliye ve yıkımına karar verilmişti. Yıkılan 7 binanın yerine TOKİ tarafından hazırlanan imar planı kapsamında firmamız tarafından 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde 105 adet konut ve 25 adet dükkan dan oluşan yeni yapılar inşa edilmiş, vatandaşlarımızın bu üzücü olay  neticesinde yaşadıkları mağduriyetleri giderilmiştir. Büyük üzüntü duyduğumuz bu olay neticesinde, milletimize hızlı ve duyarlı şekilde hizmet etmiş olmaktan onur duyuyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi ve Avrasya Yer Bilimleri Projesi

İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Ayazağa Kampüsü içerisinde, 8.500 m2 alana sahip Bilgi İşlem Merkezi ve Avrasya Yer Bilimleri Merkezi, 2017 yılında yapımına başlanmış olup 15 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tüm otomasyon, altyapı ve çevre düzenleme işleri dahil olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kullanımına sunulmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim ve Teknoloji Merkezi Projesi

İstanbul ili, Üsküdar ilçesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi kampüsü içerisinde 10.000 m2 alana sahip, Bilim ve Teknoloji Merkezi İnşaatı işleri, tüm medikal, otomasyon ve altyapı işleri de dahil olmak üzere yapımı tamamlanmış olup, kömürden doğalgaz üretimi yapılması araştırmaları için kullanılacak olan ve içerisinde çok sayıda laboratuvarları bulunan bilim teknoloji merkezi kullanıma açılmıştır.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Kapalı Spor Salonu Uzay Çatı ve Zemin Projesi

İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Ayazağa Kampüsü içerisinde, 3.000 m2 alana sahip kapalı spor salonu çatısı, döşeme ve duvar kaplamaları yenilme işleri, 2018 yılında yapımına başlanmış olup, 6 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tüm uzay çatı, su izolasyonu, uluslararası basketbol federasyonu onaylı zemin kaplamaları ve duvar kaplamaları yenileme işleri dahil olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kullanımına sunulmuştur.

Kırşehir İli, Kaman İlçesi 224 Konut Projesi

Kırşehir ili, Kaman ilçesi, Sarıuşağı mahallesinde 224 adet konut inşaatları, tüm altyapı ve çevre düzenleme işlerini de içine alacak şekilde 2017 yılında yapımına başlanmış olup, 11 ay gibi kısa bir zaman içerisinde halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Cihangir Konut olarak, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde bu yıl 12.si düzenlenen Gayrimenkul Fuarı/ Türk-Arap Zirvesine katıldık. En prestijli yatırım projelerimizden biri olan Four Kavacık’ın tanıtımını gerçekleştirdik.

Karabük İli, Safranbolu İlçesi 574 Konut, Camii ve Ticaret Merkezi Projesi

Gelenek ve göreneklerin, yöresel doğa koşullarıyla birlikte oluşturduğu mimarisi ile ülke turizminin önemli cazibe merkezlerinden biri olan Safranbolu’nun, 579 konutluk TOKİ projesi Cihangir Grup firmalarından Eurocon İnşaat tarafından inşa edilmiştir. Eurocon İnşaat’ın yapımını gerçekleştirdiği projede yer alan 579 konut ile bir camii ve ticaret merkezi de, Safrabolu mimarisine uygun olarak, incelikle gerçekleştirilmiştir. Projenin kabul süreçleri tamamlanmış olup, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne ve kullanıcılarına teslim edilmiştir.

 


Başarıyla tamamlanan Serçev projesinin ardından Serçev Başkanı, Yönetim Kurulu Üyemiz
Çağlar Horoz’a teşekkür belgesini takdim etti.

Ankara İli, Mamak İlçesi Kentsel Dönüşüm 454 Konut Projesi

Kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projesi kapsamında Ankara Mamak’ta yapılan projenin ilk etabı olan 454 konut inşaatının yapımı 2017 yılında tamamlanarak T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresine teslim edilmiştir.

Dünyanın ilk “Engelsiz Meslek Lisesi“, Serçev ile MEB işbirliğiyle hizmete girdi. Bu önemli projeyle orta okul çağını dolduran veya orta okul diplomasına sahip serebral palsili çocukların mevcut sistem içinde öğrenimlerine devam ederek iş yaşamına katılımı amaçlanıyor. Yapımını Cihangir İnşaat’ın üstlendiği bu alamlı projenin fiziksel özellikleri de öğrencilere uygun olarak tamamlandı. Dünyada bir ilk olma özelliğine sahip okulda kaynaştırma bölümü, iş okulu bölümü, iş-uğraş bölümü ile yaşayarak öğrenme ve eğitim merkezi mevcut.

Ankara Çayyolu’nda yapılan okulun 2015 yılının şubat ayında gerçekleşen temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Serçev Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Ersoy ve daha önemlisi bu önemli projenin asıl mimarları olan çok sayıda engelli çocuk katılmıştı.

Dört blok halinde yükselen okulda 400’e yakın engelsiz ve 200 serebral palsili öğrenci birlikte eğitim imkanına kavuştu.